Çıkmış Ehliyet Sınav Sorularını Çöz

EHLİYET SINAV SORULARI

Bu sayfamızda ehliyet sınav soruları bütün halinde yer almaktadır.  2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 Ehliyet Sınav Sorularını online olarak çözmek için aşağıda yer alan linklerimizi tıklayınız.

2017 Ehliyet Harçları Tıklayınız...

EHLİYET SINAV SORULARI MEB

2013, 2014, 2015, 2016 ve 2017 Çıkmış Ehliyet sınav sorularının tamamı  web sitemizde yer almaktadır.  Ehliyet sınav soruları çözerek sınavı kazanmayı garantilemenizi öneririm. Bu sayfamızda ehliyet sınav sorularının tamamı bütün halinde yer almaktadır. Yani bütün sınavlar liste halinde ders ayrımı yapılmadan sunulmuştur. Ancak dilerseniz ilkyardım, trafik, motor ve trafik adabı olarak ayrı ayrı olarak bütün sınavları liste halinde ANA SAYFAMIZ üzerinden de çözebilirsiniz. 

DİREKSİYON SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Tıklayınız..

 

EHLİYET SINAV SORULARI SAYFAMIZ HAKKINDA GENEL AÇIKLAMALAR

Değerli arkadaşlar,

Ehliyet sınavına hazırlanan sürücü adaylarının çıkmış ehliyet sınav sorularını çözerek sınava hazırlanmaları en pratik sınava hazırlık yöntemidir. Sitemizde geçmiş yıllarda yapılan çıkmış ehliyet sınavı sorularının tamamı yer almaktadır.

ÇIKMIŞ EHLİYET SINAV SORULARI ÇÖZ VE DEĞERLENDİR

MEB tarafından yapılan ehliyet sınav soruları incelendiğinde, sınav sorularında ki benzerlik oranının son derece yüksek olduğu hatta bazı soruların direk aynı olarak çıktığını göreceksiniz.

Ehliyet sınav soruları birebir aynı olmayabilir. Ancak MEB tarafından yapılan sınavlar genellikle geçmiş dönemlerde yapılan sınavların birebir benzeri şeklinde çıkmaktadır. Bu sebeple önceki dönemlerde çıkmış ehliyet sorularını çözmeniz sizler için en kolay çalışma tekniği olacaktır.

Ehliyet sınavı çıkmış sorular pdf formatında yada başka bir şekilde sizlere sunmayı tercih etmedik. Bunun sebebi, online sınav sistemimizin çok daha kolay soruları çözme imkanı sunmasından dolayıdır.

Online sınav sistemimizde ehliyet sınav soruları çöz ve değerlendirme imkanı sunulmaktadır. Ehliyet sınav soruları ve cevapları sınavı çözmenizin hemen ardından değerlendirme imkanı sunulmaktadır.

YENİ MÜFREDAT EHLİYET SINAV SORULARI

Sitemizde bulunan sınavların tamamı yeni müfredat dönemine aittir. Dolayısı ile sınavları çözerken herhangi bir ayrım göstermenize gerek yoktur. Vaktinizin yettiği kadar bütün sınavları bitirmeniz çok yararlı bir çalışma olacaktır.

SİTEMİZDE HANGİ YILLARA AİT EHLİYET SINAVLARI YER ALMAKTADIR?

2017 Ehliyet Sınav Soruları

2017 Yılının ilk sınavı Şubat ayında yapılmıştır. Önümüzdeki süreçte yapılacak olan ikinci sınav ise 23 Aralık 2017 ehliyet sınavı olacaktır. 

2016 Ehliyet Sınav Soruları Çöz 
2016 yılında toplam 5 adet sürücü sınavı yapılmıştır. Sınava hazırlanmanız için ilk adımda 2016 ehliyet sınav sorularını çözmeniz ve daha sonra önceki yıllara ait soruları da çözmeniz faydalı olacaktır.

2015 Ehliyet Sınav Soruları 
2015 yılında toplam 6 adet sınav yapılmış olup, 2015 ehliyet sınav sorularının tamamı sitemizde yer almaktadır.

2014 Ehliyet Sınav Soruları 
2014 yılında toplam 9 adet sınav yapılmış olup, 2014 ehliyet sınav sorularının tamamı sitemizde yer almaktadır.

2013 Ehliyet Sınav Soruları 
2013 yılında toplam 4 adet sınav yapılmış olup, 2013 ehliyet sınav sorularının tamamı sitemizde yer almaktadır.

ÇIKMIŞ EHLİYET SINAV SORULARINI ONLİNE ÇÖZ

Web sitemize ait profesyonel yazılım ekibimiz sınavları online olarak çözüp değerlendirmeniz için özel bir yazılım geliştirmiş ve sürekli geliştirmeye devam etmektedirler. Bütün sınavları online test şeklinde çözebilir, ardından sonuçları değerlendirebilirsiniz. Sistemimiz size anında kaç soruyu doğru cevapladığını kaç soruyu yanlış cevapladığınızı gösterecektir. Ayrıca bütün sorular üstünde hangi soruyu doğru yada yanlış yaptığınızı ve doğru cevabı da görebileceksiniz.

ÇIKMIŞ EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Bu konuda yazılım ekibimizin çalışmaları devam etmektedir. Belki bu bir kaç aylık zaman zarfına sizler için yetişmeyecektir. Ancak internet dünyamıza güzel bir çalışma sunmanın zevkini tatmaya değer bir çalışma şuan sizleri beklemektedir.

SINIFLARA GÖRE EHLİYET SINAV SORULARI

Ehliyet sınav sorularında sürücü sınıflarına göre soru ayrımı yoktur. Her ehliyet sınıfı tek tip sınava girecektir. Dolayısı ile a sınıfı sürücü belgesi soruları gibi farklı bir uygulama söz konusu değildir. Bir çok sitede sanki bu şekilde bir ayrım varmış gibi yayın yapıldığını görmek son derece üzüntü verici bir durum. Sürücü sınavları tek tip usulde yapılmaktadır. Yani a,b,c,d gibi sınıf ayrımı yok. Tabi sınavlarda farklı kitapçık olayı var. Zaten bu durum farklı bir durum. Özetle gireceğiniz sınavlarda bütün sürücü adayları muhatap kılınacak, her aday tek bir sınava girecektir. A, B sınıfı vs bir ayrımına tabi olmadan bütün sınavları çözmenizi tavsiye ederiz.

Sınavlar Hakkında Açıklama

Yukarıda linkleri verilen ve online test şeklinde sunulan sınavlar, yeni müfredata göre yapılmış geçmiş yıl ve dönemlerdeki çıkmış ehliyet sınavlarını içermektedir. Bu sınavlar ders ayrımı olmadan bir bütün halinde sunulmuştur. Örneğin, aşağıda yer alan linklerden 27 Ağustos 2016 tarihli sınav ders ayrımı olmadan sınavın tamamı şeklinde yani 50 sorunun tamamı olarak sunulmuştur. Ayrıca ders bazında çalışmak ve soru çözmek isteyen adaylar içinde gerekli linkler konulmuştur. Şuan yapılmakta olan sınavlarda toplam 50 adet soru sorulmaktadır. İlkyardım 12, Trafik 23, Motor 9 ve Trafik Adabı 6 adet soru çıkmaktadır. Trafik Adabı konusu 2016 yılında müfredata dahil olmuştur. Diğer dataylar için SSS (Sıkça Sorulan Sorular) sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Testleri online olarak çözme imkanı sunan sistemimiz, sınavın ardından sonuçları değerlendirme imkanı da sunmaktadır.

EHLİYET SINAV SORULARI İNDİRME İMKANI ŞİMDİLİK SUNAMADIK

Değerli arkadaşlar bizlere gelen en yoğun taleplerden bir diğeri de soruları indirme imkanının sunulmasıdır. Bu konuda çalışmalarımızın devam ettiğini belirtelim.

EHLİYET İLKYARDIM SORULARI

Ehliyet sınavlarında İlkyardım soru sayısı 12'dir. Ancak geçmiş ehliyet sınavlarında 2016 yılından önceki sınavlarda (2015-2014-2013) ilkyardım soru sayısı farklıdır. 

EHLİYET TRAFİK SORULARI

Sürücü sınavlarında trafik soru sayısı 23'dür. Fakat önceki yıllarda yapılan ehliyet sınavlarında soru sayısı farklı olabilir. 

EHLİYET MOTOR SORULARI

Ehliyet sınav sorularından motor soruları sayısı 9 adettir. 

EHLİYET TRAFİK ADABI SORULARI

Ehliyet sınav sorularından trafik adabı soru sayısı 6'dır.