Çıkmış Ehliyet İlkyardım Sınav Sorularını Çöz

EHLİYET SINAV SORULARI İLKYARDIM

Bu sayfamızda sadece ehliyet sınav soruları ilk yardım dersine ait sorular  yer almaktadır. Bütün sınavlar liste halinde aşağıda sıralanmıştır. Ancak dilerseniz bütün sınavları liste halinde (2015-2016) ANA SAYFAMIZDA bulacaksınız. Diğer yılllara ait link ise ana sayfada belirtilmiştir. 

EHLİYET SINAVINDAN KALAN ADAYLARIN YAPMASI GEREKENLER Tıklayınız..

EHLİYET  SINAV SORULARI

Ehliyet sınav soruları sürücü sınavına hazırlanan adaylar için en kolay sınava hazırlanma yöntemidir. Web sitemizde geçmiş dönemlerde yapılan ehliyet sınavlarının tamamını bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan ehliyet sınav soruları yeni müfredat konularını içerir. Dolayısı ile sadece 2013 Haziran ayından sonra yapılan ehliyet sınav soruları sitemizde bulunmaktadır. 
 

EHLİYET SINAV SORULARI İLKYARDIM

Bu sayfamızda ehliyet sınavlarının ilkyardım soruları bulunmaktadır. En son yapılan sınavlardan başlamak üzere bütün sınavlar tarih sırasına göre dizilmiştir. 
 
Geçmiş dönemlere ait ehliyet sınav sorularını çözerek sınava hazırlanmak uzmanların hepsinin ortak tavsiyesidir. Bizim de sınava hazırlanan adaylar için en çok önerdiğimiz yöntem çıkmış sınav sorularını çözmeleri eksenindedir. 
 
Bu sayfamızda yeni müfretadata göre yapılmış ehliyet sınavlarıdnan sadece İlkyardım Soruları yer almaktadır.
 
Sürücü sınavlarında 50 adet soru sorulmaktadır. Bu sınavda İlkyardım Sınavında toplam 12 adet soru sorulmaktadır.  Bu sayfamızda yer alan sınavların tamamı yeni müfredat dönemine aittir. Dolayısı ile sınavları çözerken herhangi bir ayrım yapmanıza gerek durum yoktur.
 

ÇIKMIŞ EHLİYET SORULARI İLKYARDIM DERSİ

Ehliyet sınavlarında ilkyardım soru sayısı 12 adettir. 2016 yılından itibaren yapılan sınavlarda ilkyardım soru sayısı 12 iken, 2016 yılından önceki sınavlarda soru sayısı 13'tü. 
 
 

2017 EHLİYET SINAVLARI  İLKYARDIM SORULARI

 
Bugün itibari ile henüz sadece Şubat ayında yapılan bir sınav yapılmış olup, önümüzde ki dönem yapılacak olan ilk sınav Mayıs ayındadır. 
Bu sitemizde sadece yeni müfredat dönemine ait sınavlar yer almaktadır.  2013 yılının Haziran ayından itibaren  bütün sınavların hepsi yeni müfredat dönemine aittir. 
 
SINAV SORULARINI NASIL ÇÖZMELİSİNİZ:
 
Sitemizde profesyonel sınav sistemi mevcuttur. Sınavları çözerken dilerseniz sadece derslere göre sınavları çözebilir, dilerseniz sınavların tamamını tek bir sayfada çözebilirsiniz. Bunlara dair linkleri sitemizde bulacaksınız. 
 
Her sınav online test şeklinde karşınıza çıkacaktır. Soruları çözerken soruların cevaplarını soru üzerinde işaretleyebilirsiniz. Sınav sorunucunda sistem otomotik olarak sonucu size sunacaktır. 
 
EHLİYET PUANI HESAPLAMA:
 
Sitemizin emsallerinden bir çok farkı vardır. Bu farklardan biri de ehliyet puan hesaplama sistemidir. Her sınavın ardından yapmış olduğunuz yanlış ve doğru cevapları "Ehliyet puanı Hesaplama"  sayfamıza girerek sınavdan kaç puan alabileceğinizi ölçebilirsiniz.