Sürücü-Ehliyet kursu için şehir seçiniz

Toplam 26 kullanıcı 87 /100

EHLİYET KURSU SEÇERKEN

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi her aday ehliyet sınavına girmek için bir sürücü kursuna gitmek zorundadır. Ancak bu konuda kurs seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar bulunmaktadır. Biz bütün Türkiye'de yer alan kusları paylaşırken her hangi bir ayrım yapmadan, ayrıca herhangi bir kursu ön plana çıkarmadan sıralama yapmaya çalıştık. 

Ayrıca bu liste Sürücü Kooperatiflerinden temin edildiğinden listenin güncel olabileceğini düşünmekteyiz. Dolayısı ile listede bulunmayan bir sürücü kursu olması halinde bizimle lütfen iletişime geçiniz. 

EHLİYET KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ:

Bu konuda dikkat etmeniz gereken bütün hususları "Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli" konulu makalemizde ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştık. Bu bölümde ise özetle bu konudan bahsetmekle birlikte, bilmeniz gereken diğer konulardan da bahsedilecektir. 

KURS ÜCRETİNİ SORGULAYIN:

Kursun ücretini civar bölgede bulunan kurslar ile kıyaslayınız. Şuanki uygulamada kurs ücretleri için taban fiyat uygulaması vardır. Dolayısı iler her il için ayrı taban fiyatları belirlenmiştir ve kurslar bu ücretin aşağısında bir ücret alamaz. Alan kurslar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Bu konuda "Sürücü Kursu Fiyatları Ne Kadar?" konulu yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. 

KURSUN BAŞARI ORANINI ARAŞTIRIN:

Bir sürücü kursuna kayıt yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta KURSUN BAŞARI ORANIDIR. Başarı oranında da direksiyon sınavlarında ki başarı oranını araştırınız.  Direksiyon eğitimleri nasıl ve hangi araçla veriliyor. Hocaları kimlerdir. 

 

EHLİYET SINAVI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR: 

  • Ehliyet almak için öncelikle gerekli şartları taşıyıp taşımadığınızı sorgumanızı tavsiye ederim.  (Bkn.  Ehliyet Alma Şartları
  • Ayrıca hangi sınıf sürücü belgesi alacağınıza karar vermeniz gereklidir. 
  • Ehliyet almak için yaşınızın tutup tutmadığını bilmeniz gereklidir. Bazı ehliyet sınıfları için daha üst yaş şartı aranabilmektedir.