Çıkmış Ehliyet Trafik Sınav Sorularını Çöz

EHLİYET SINAVI TRAFİK SORULARI

Bu sayfamızda SADECE ehliyet sınavlarında sorulan TRAFİK soruları yer almaktadır. Bütün sınavlar liste halinde aşağıda sıralanmıştır. Ancak dilerseniz bütün sınavları liste halinde (2015-2016) ANA SAYFAMIZDA bulacaksınız. Diğer yılllara ait link ise ana sayfada belirtilmiştir. 

ADAY SÜRÜCÜLÜK YADA STAJYER EHLİYET NEDİR? Tıklayınız..EHLİYET SINAVI TRAFİK SORULARI

Değerli sürücü adayları,
Yukarıda verdiğimiz soruları çözmeye başlamadan önce ehliyet sınavı ve trafik soruları hakkında aşağıda belirttiğimiz açıklamaları okumanızda yarar bulunmaktadır. Ehliyet sınavı trafik soruları ehliyet sınavında en çok dikkat etmeniz gereken derstir.

2017 EHLİYET SINAVLARINDA KAÇ ADET SORU SORULMAKTADIR

2017 yılında yapılan ehliyet sınavlarında toplam 50 adet soru sorulmaktadır. Bu sorulardan 23 adet soru trafik sorusu olarak çıkmaktadır. Diğer derslerin soru dağılımı ise, İlkyardım 12 adet soru, Motor 9 adet soru trafik adabı ise 6 adet soru çıkmaktadır.

Yukarıda linklerini verdiğimiz sorulardan 2016 yılından önce sorulan sorularda soru dağılımı farklıdır. Ancak 2016 yılından sonra yapılan sınavlarda ki 2017 yılında da bu kural geçerlidir yukarıda ki soru dağılımı geçerlidir.

TRAFİK SORULARI VE CEVAPLARI

Yukarıda yer alan linklerde trafik soruları ve cevapları yer almaktadır. Sınav sorularını online olarak çözdükten sonra sonuçları değerlendir dedikten sonra bütün soruları tek tek analiz edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan 2016 ehliyet sınavlarında 23 adet trafik sorusu yer almaktadır. 2015 ve 2014 yılı sınavlarında ise 27 adet trafik sorusu yer almaktadır. 2013 yılında yapılan sınavlarda soru adeti 60 olduğundan trafik soruları 31 adettir.

KAÇ TRAFİK ADABI SORUSU DOĞRU YANITLAMAM GEREKİR

Bu konuda derslere göre bir sınırlama yoktur. Yani değerlendirme ders bazında değil, sınavın geneli için yapılmaktadır. Dolayısı ile toplam soru adedinden 35 soruyu doğru yanıtlamanız halinde sınavı kazanabilirsiniz.

YENİ MÜFREDAT TRAFİK SORULARI

Yukarıda verdiğimiz soruların tamamı yeni müfredat sorularıdır. Bunun için rahatlıkla bütün soruları çözebilirsiniz.

Trafik soruları çok iyi trafik bilgisi gerektiren sorulardır. Soruların tamamı gerçek trafik akılında size gerekli olan bilgileri içermektedir. Dolayısı ile ne kadar soru çözerseniz gerçek trafik ortamına da iyi bir hazırlık yapmış olacaksınız.

SINAVA NASIL HAZIRLANMALIYIZ

Sınava çalışırken ders notlarına iyice çalışmanız da yarar vardır. Ancak bir çokları bunu dahi yapmaya vakit bulamaz. Bu nokta da en etkili yöntem çıkmış ehliyet sınav sorularını çözmenizdir.

SORULARDA Kİ BENZERLİ ORANI

Ehliyet sınavlarında benzerlik oranı oldukça yüksektir. Son bir iki yıla ait soruları dahi çözmeniz halinde bir çok soruyu garanti altına alabilirsiniz.